Öğrenci Vizesi

Almanya’da lisans, yüksek lisans, doktora, dil kursu vs. gibi görmek üzere yapacağınız vize başvurusudur.

Başvuruda dikkat etmeniz gereken hususlar: 

- Almanya’da söz konusu eğitimi alabilmek için öncelikle Türkiye’de bu eğitimi alma hakkına sahip olmanız gerekir. Yani lisans eğitimi almak istiyorsanız, Türkiye’de ÖSS Yerleştirme Sınavını kazanmış olmanız gerekir. Yüksek Lisans ve Doktora başvurularında da aynı şekilde ALES/LES sınavında başarılı olunması ve ayrıca Türkiye’de eğitime başlamış olma veya başlamaya hak kazanılması gerekir. 

-  Almanya’da seçebileceğiniz bölüm Türkiye’de kazandığınız bölümle aynı yahut aynı statüde bir bölüm olabilir. Herhangi bir üniversitenin farklı bir bölümünden kabul almanız size o bölümü okuma hakkı veriyor gibi görünse de, bu vize alacağınız anlamına gelmez.

- Maddi durumla ilgili gerekli ve inandırıcı kanıtların ibraz edilmesi gerekir.

- Dil kursları için başvurularda ise neden Almanya’da dil kursuna katılmak isteğinizi inandırıcı biçimde kanıtlamanız gerekir. Ben Almanya’yı ve Alman dilini seviyorum, çok ilgi duyuyorum, Turizmde çalışacağım, kültürünü ve insanlarını tanımak istiyorum vs gibi gerekçeler, dil kursu için ileri sürülebilecek nedenler değildir. Alman ortaklı bir firmada çalışıyorsunuzdur, iş hayatınızda sürekli Almanca ile karşılaşıyorsunuzdur, o dili bilmeniz zaruri hale gelmiştir. Yahut Almanca bir lisans eğitimi alıyorsunuz ve halen dille ilgili sorunlarınız vardır. Ama her halükarda Türkiye’de Almanca’ya bir şekilde başlamanız ve ancak ilerletmek için Almanya’ya gitme ve orada dilini öğrenme arzusuyla dil kursuna başvurmanız tavsiye olunur. Zira Türkiye’de Alman Kültür Merkezi gibi, Almanca dil eğitimi veren Alman menşeli kurumlar da mevcuttur. Kısacası dil kursunda gerekçeleriniz inandırıcı ve makul olmalıdır.

Okul Kabul belgelerinin temini, gerekli evraklar ve ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>