Almanca Sınavı

28 Ağustos 2007 tarihinde giren değişiklikle birlikte Alman Göç Yasası, Eşle Aile Birleşiminde Almanca bilgisinin kanıtını zorunlu kılmaktadır.

Aynı durum Almanya’daki ebeveynlerinin yanına yerleşecek 16 yaşından gün alan çocuklar ve Almanya’da evlenmek üzere vize başvurusunda bulunan kişiler için de söz konusudur.

Almanca bilgisini, Alman Kültür Merkezinin düzenlediği sınavda başarılı olmak kaydıyla alacağınız A1 sertifikasıyla kanıtlayabilirsiniz.

Yani kısacası bu A1-Sertifikası, basit düzeyde Almanca bilgisinin kanıtı sayılmaktadır. Dolayısıyla vize başvurusu için de bir ön şarttır. Sadece sertifikayı almak da yeterli değildir. Bazı durumlarda elçilik görevlileri basit düzeyde Almanca soru sorabilir. Bunlara da cevap verebilmeniz ve sorulan soruları anlamanız gerekir. Sertifikayı almanız vizeyi de alacağınız anlamına gelmez.

Bu sınav, sınava hazırlık kurs, ders ve Almanca kitaplarıyla ilgili bilgi almak için bizimle iletişimi geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>